Według informacji niemieckiego dziennika Bild, do walki o Marco Reusa włączył się Manchester City. Angielski klub, którego właścicielem jest szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan, ma skusić 25-latka ogromnym kontraktem. Do tej pory największym zainteresowanym w sprawie reprezentanta Niemiec był Bayern Monachium, a zdaniem niemieckich mediów, sam zawodnik chce zostać w rodzimej lidze i wybrać pomiędzy Dortmundem, a Monachium.

Były piłkarz Borussii Mönchengladbach w lecie 2015 będzie mógł odejść z Dortmundu na mocy klauzuli zapisanej w jego kontrakcie.Dla The Citizens opłata za Reusa zawarta w jego kontrakcie – 25 milionów euro – nie będzie stanowić żadnego problemu. Obecny mistrz Anglii ma zaproponować ofensywnemu pomocnikowi kontrakt, który będzie gwarantował mu zarobki rzędu 13 milionów euro rocznie.

Coraz mocniej ochładzające się relacje na linii Dortmund – Monachium mogą świadczyć, iż doniesienia na temat transferu utalentowanego pomocnika do klubu z południa Niemiec nie są wyssane z palca. Cała sytuacja nabiera rozpędu, a jej finisz powinniśmy ujrzeć już niebawem.

Reusem bardzo poważnie interesuje się także Real Madryt.