Real Madryt pokonał na wyjeździe z Celtą Vigo 4:2 w meczu 33. kolejki Primera Division. Nie było to jednak łatwe spotkanie, o czym zapewniał Carlo Ancelotti na przedmeczowej konferencji prasowej.

Już w 9. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Nolito, który pokonał Ikera Casillasa. Piłkarze z Vigo nie cieszyli się długo z prowadzenia, bowiem już w 15. minucie Blancos odpowiedzieli golem Toniego Kroosa. Blancos poszli za ciosem i 9 minut później zdobyli bramkę na 2:1, której strzelcem był bohater środowego meczu z Atletico Madryt – Chicharito. Galisyjczycy nie poddali się i w 28. minucie wyrównał Santi Mina. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy znów z prowadzenia cieszyli się Królewscy. Tym razem James Rodriguez wpisał się na listę strzelców po dość szczęśliwym uderzeniu. Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 2:3. W drugiej odsłonie meczu zobaczyliśmy jedną bramkę, a jej autorem był Chicharito, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu.

Celta Vigo – Real Madryt 2:4 (2:3)
1:0 – Nolito 9′
1:1 – Kroos 16′
1:2 – Hernandez 24′
2:2 – Santi Mina 28′
2:3 – James 43′
2:4 – Hernandez 69′

Real Madryt: Casillas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; James (Arbeloa 85′), Illarra, Kroos, Isco (Jesé 82′); Chicharito (Pepe 74′), Cristiano.
Celta Vigo: Sergio; Hugo Mallo, Cabral, Fontàs, Jonny; Augusto, Krohn-Dehli; Orellana (Bogonda 70′), Santi Mina (Hernández 75′), Nolito; Larrivey (Charles 73′)