W mediach często spekuluje się o możliwym transferze do Realu Madryt środkowego pomocnika Cruzeiro, Lucasa Silvy. Mimo, że trener Carlo Ancelotti wielokrotnie podkreślał, iż nie planuje przeprowadzać żadnych transferów podczas zimowego okienka transferowego, media twierdzą, że niepewna sytuacja Samiego Khediry może zmusić klub do takiego kroku.

Silva wydaje się być najpoważniejszą opcją Realu, chociaż Marca sugeruje, że jeżeli Real zdecydowałby się na wzmocnienia, to najchętniej sięgnąłbynie po Silvę, lecz dobrze znanego w Madrycie Carlosa Henrique Casimiro, którzy przebywa aktualnie na wypożyczeniu w Porto. Problem w tym, że w przypadku Brazylijczyka powrót do Madrytu zimą nie wchodzi w grę.

Tak czy inaczej przyjście do zawodnika do klubu z Estadio Santiago Bernabeu latem wydaje się być przesądzone. Wszystko za sprawą prezesa klubu, Florentino Pereza, który ceni 22-latka wielkim upodobaniem.

Za Casimiro przemawiają też aspekty sportowe. Brazylijczyk świetnie zaaklimatyzował się w Portugalii i stał się jednym z liderów ekipy Smoków. Zagrał w 13 z 15 możliwych spotkań, a pauzował tylko i wyłącznie z powodu kontuzji kostki. Teraz jest podstawowym wyborem trenera Julena Lopetegui i nadzieją Real Madryt.