Real Madryt zmierzy się w środę w Gelsenkirchen w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Schalke 04. Kapitan Królewskich, Iker Casillas spodziewa się ciężkiej przeprawy w starciu z niemieckim zespołem.

– To będzie bardzo trudne spotkanie. Atmosfera w Niemczech będzie bardzo intensywna. Schalke ma świadomość, że stoi przed szansą, aby wziąć odwet na nas i spodziewamy się trudnego meczu – powiedział kapitan Królewskich przed wylotem do Gelsenkirchen.

– Fakt, że graliśmy z nimi w zeszłym roku i pokonaliśmy ich wysoko nie daje nam żadnej korzyści. Jeśli już, to daje im przewagę. Byłoby błędem jeżeli uważalibyśmy, że gra w Gelsenkirchen będzie łatwa i powtórzymy to, co stało się w zeszłym roku. Wręcz przeciwnie, musimy być ostrożni i podejść do tego spotkania z ogromną pokorą. To będzie bardzo trudne spotkanie.

Casillas poruszył także temat Toniego Kroosa, twierdząc że jest on kluczowym zawodnikiem Realu Madryt.

– W tym sezonie kilka ważnych graczy dla naszego stylu gry opuściło klub. Doszli natomiast inny, którzy stali się kluczowymi elementami, takk jak James i Toni Kroos. Potwierdzają to statystyki. Kroos czuje się bardzo komfortowo mając piłkę przy nodze. Lubi przemieszczać się po boisku, pomiędzy lewą, a prawą stroną.

– Jest szybki i młody. Gra na najwyższym poziomie już od dłuższego czasu, więc myślę, że Real Madryt jest idealnym miejscem dla niego, szczególnie biorąc pod uwagę jego wiek. Pokazał już, że może być kluczową postacią środka pola.