Iker Casillas udzielił dość obszernego wywiadu przy okazji spotkania sponsorskiego. 

Iker Casillas o spotkaniu z Sevillą:

– Będzie to bardzo trudny mecz, tak jak wszystkie pozostałe mecze. Jednak ten jest dla nas najważniejszy. Sevilla jest bardzo mocna u siebie i w ogóle w tym sezonie. Walczy również o Ligę Mistrzów i o finał Ligi Europejskiej. Będzie to fantastyczne widowisko. Są trzy punkty do zdobycia, których potrzebujemy do wygrania wszystkich pozostałych meczów i do tego, abyśmy mieli nadzieję na potknięcie Barcelony. 

– Chcemy utrudnić życie Barcelonie zdobywając te trzy niezwykle ważne punkty. Musimy wygrywać i czekać na błąd Barcelony. Cordoba, tak jak Sevilla, ma jeszcze o co grać. 

Iker Casillas o pamiętnej obronie strzału na Sánchez Pizjuán:

– To był moment ślepej wiary, nic innego. Próbujesz wmówić sobie, że możesz to zrobić. Rzuciłem się i obroniłem ten strzał ręką. Miałem przekonanie, że mogę przebiec od jednego słupka do drugiego i obronić. 

Iker Casillas o półfinale LM:

– Dobrą wiadomością jest to, że zmierzą się ze sobą drużyny, które mają świetnych piłkarzy i prezentują bardzo wysoki poziom piłkarski. Obie drużyny mają unikalny styl gry i będzie to ekscytujący dwumecz, tak samo jak ten pomiędzy Barceloną a Bayernem. To będzie świetny mecz do obejrzenia. 

– Pirlo i Buffon są wielkimi postaciami w świecie piłki nożnej oraz filarami klubu i reprezentacji. Każdy mecz z nimi był spektakularny, zawierały one zarówno radość, jak i rozczarowanie. 

Iker Casillas o Lidze Mistrzów i Primera Division:

– Trener powiedział nam już, że Liga Mistrzów jest w naszych rękach, a liga w rękach Barcelony. Mamy 25% na wygranie Champions League i jeżeli mam wybrać między tymi rozgrywkami, to jasne, że wybieram właśnie Ligę Mistrzów. Oczywiście nasi kibice też bardziej wolą Champions League. 

Iker Casillas o najważniejszym momencie w karierze:

– Puchar Europy z 2000 roku, ale Mistrzostwo Świata również było niezapomniane.