Iker Casillas po zakończeniu spotkania z Malagą pojawił się sali prasowej, gdzie cierpliwe odpowiadał na pytania dziennikarzy. Poniżej zapis z konferencji Hiszpana.

Casillas o meczu z Malagą: – Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, a rekord doskonale odzwierciedla sposób gry tej drużyny. Gramy bardzo dobrze, od momentu porażki z Realem Sociedad. Dobrze zareagowaliśmy na tę porażkę i dajemy radość kibicom Realu Madryt i o to właśnie chodzi.

Casillas o celach zespołu: – Chcemy wygrywać nie patrząc na innych. – Teraz mamy przed sobą mecz pucharowy i chociaż jesteśmy na dobrej drodze do awansu, musimy wyjść i zagrać dobry mecz. Musimy skupić się, aby dać radość ludziom, którzy przyjdą na Bernabeu.

Casillas o zasługach Ancelottiego:Myślę, że trener w stu procentach odpowiada za nasze sukcesy. Jest to świetny fachowiec, który sam był piłkarzem, świetnie rozumie piłkarzy i to jest ważne. Nie wahał się zrezygnować z kilku piłkarzy i widać, że jego cierpliwość miała sens. Zbieramy teraz owoce tego i gramy bardzo dobrze.

Casillas w odpowiedzi na pytanie, czy jest to najlepszy Real w historii: Jeśli nie wygramy żadnego tytułu, będzie bardzo źle. Znamy smak porażek i musimy iść do przodu, wygrywając kolejne mecze. Końcowe rozstrzygnięcia będą w maju, a nie teraz. Prawdą jest, że gramy dobrze, ale musimy to kontynuować.

Casillas o decyzji trenera na mocy której nie zagrał w Bazylei: – To była decyzje trenera, którą musiałem zaakceptować. Jestem bardzo szczęśliwy z dobrego występu Keylora, bo to świetny kolega, który gra bardzo dobrze i zasługuje na to aby grać tak samo jak ja. Ponadto, jest jeszcze Pacheco, który także jest dobrym bramkarzem i jestem przekonany, że jeśli miałby zagrać, stanąłby na wysokości zadania.

Casillas o głosowaniu na Złotą Piłkę: – Nie będę mówić publicznie na kogo glosowałem, ale nie mam wątpliwości, że Cristiano Ronaldo jest najlepszym piłkarzem na świecie. Nie mam nic więcej do powiedzenia w tej sprawie.