Casemiro dołączył niedawno do kolegów w Melbourne i wczoraj udzielił wywiadu klubowym mediom. Oto jego część.

 

Wróciłeś do zespołu i ponownie spotkałeś się z kolegami z drużyny. Jesteś zadowolony z powrotu?

– Tak, bez żadnych wątpliwości. Spełniam kolejne marzenie i czuję się jakbym wracał do domu. Nie było mnie przez rok, ale zawsze myślałem o Realu Madryt. Jestem bardzo podekscytowany na myśl o triumfowaniu tutaj. 

Miałeś bardzo dobry sezon w Porto, gdzie zdobyłeś także kilka bramek. 

– To był niezwykle ważny rok w moim życiu. Porto bardzo mi pomogło, ale pracowałem bardzo ciężko, z dużą ilością entuzjazmu i pokory oraz z myślą o powrocie do Realu. To był fantastyczny rok pod względem osobistym. 

Jaki jest Rafa Benitez?

– Jest trenerem, który ma wysokie wymagania wobec swoich zawodników i to mi się podoba. Wie, jak rozmawiać z jego piłkarzami i jest inteligentny. Jesteśmy nastawieni na zdobywanie trofeów.

Wróciłeś do Realu i będziesz występował z „14” na plecach. Dlaczego? Czy to ma jakieś szczególne znaczenie dla Ciebie?

– Bardzo lubię ten numer i bez wątpienia nosiło go wcześniej wielu świetnych piłkarzy. Na przykład Guti i Xabi Alosno, którzy tworzyli historię tego klubu. Wierzę, że również mogę to zrobić. Jestem pełen zapału i nadal będę pracował, aby tak się stało. 

Jakie są cele Casmiero na nadchodzący sezon?

– Są takie sam jak te, które miałem, gdy przychodziłem do Castilli. Ciężka praca i chęć osiągania sukcesów z Realem Madryt, co jest moim marzeniem. Wracam do domu.