Obrońca Realu Madryt, Daniel Carvajal był zadowolony po zwycięstwie nad Levante. Królewscy po porażce z Bilbao i Schalke wrócili na zwycięską ścieżkę, nie tracąc bramki.

– Wiedzieliśmy, że to był ważny mecz dla naszych fanów i dla nas i naszej reputacji przed meczem z Barceloną. Zdobyliśmy trzy punkty, zachowaliśmy czyste konto i możemy spokojnie myśleć o Barcelonie.

– Nie mieliśmy dobrego miesiąca, ale myślę, że i tak osiągnęliśmy bardzo dużo. Myślę, że każdy zespół chciałby być w naszej sytuacji. Jesteśmy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, i wciąż mamy duże szanse na to, aby wygrać ligę – stwierdził były zawodnik Bayeru Leverkusen.

Carvajal odniósł się także do najbliższego meczu z Barceloną i powrotu do gry Sergio Ramosa.

– Mecz na Camp Nou będzie dla nas bardzo ważny. Nasze nastawienie i styl gry będzie taki sam jak zawsze i myślę, że wszyscy jesteśmy już podekscytowani tym meczem. Musimy dać z siebie 100% i wiemy, że wówczas możemy pokonać każdą drużynę. W El Clasico nie ma żadnego faworyta. Nie myślimy o remisie, chcemy wygrać.

– Ramos jest wielkim graczem i widać to kiedy przebywa na boisku, ale mamy szeroką kadrę i piłkarzy, którzy godnie go zastępowali.