Daniel Carvajal
fot. www.realmadrid.com

Defensor Realu Madryt, Daniel Carvajal ocenił niedzielne spotkanie swojej drużyny przeciwko Eibarowi, które zakończyło się wygraną Los Blancos 3:1. Poniżej zapis pomeczowej rozmowy z reprezentantem Hiszpanii.

Dani Carvajal o meczu z Eibarem: – Wiedzieliśmy, że Eibar to drużyna, którą trudno pokonać. Wywierają wysoki pressing i miało to wpływ na naszą grę. Rozpoczęliśmy mecz bardzo dobrze i mieliśmy dobrą pozycję wyjściową, ale w drugiej połowie naprawdę musieliśmy ciężko zapracować na to zwycięstwo. Chcieliśmy postawić kropkę nad i, ale tak się nie stało dopóki Lucas Vázquez nie strzelił gola na 3:1. Jako zespół radziliśmy sobie dobrze i byliśmy dobrzy w defensywie, co pomogło nam zdobyć komplet punktów. Trudno nam było znaleźć miejsce na boisku, przez co było nam ciężko. Modric, Kroos i Benzema są dla nas bardzo ważnymi graczami, a kiedy są w formie, naprawdę robią różnicę.

Dani Carvajal o serii zwycięstw Realu Madryt: – To dla nas bardzo ważne. Wygrywanie meczów takich jak to stawia Cię na szczycie ligi. Drużyna grała w ten sposób w zeszłym sezonie po wznowieniu rozgrywek, pozostając silną w defensywnie i wygrywając mecze. Mamy przed sobą kilka bardzo ważnych spotkań, w których musimy szukać trzech punktów dlatego musimy grać w taki sposób.

Dani Carvajal o potencjalnej ręce Ramosa: – Nie widziałem tej sytuacji, ale niczego nie można być pewnym. Czasami sędziowie reagują w takich sytuacjach, czasami. Na przykład zrobili to w sytuacji z Nacho, kiedy graliśmy z Deportivo Alaves, a nie zrobili tego w przypadku Capy, gdy graliśmy z Bilabo. Tak naprawdę nie wiemy, od czego to zależy i powinno zostać to wyjaśnione, ponieważ jako gracze mamy wątpliwości.

Źródło: www.realmadrid.com