Real Madryt wysoko pokonał Eibar w wyjazdowym meczu 12. kolejki Primera Dvision. Prawy obrońca Los Blancos, Daniel Carvajal stwierdził po meczu, że spotkanie wcale nie było tak łatwe, jak mógłby sugerować wynik.

– To był trudny mecz, ale ważne strzelaliśmy bramki w odpowiednim czasie i zdobyliśmy trzy bardzo ważne punkty – powiedział były zawodnik Bayeru Leverkusen.

– Jesteśmy liderami i oczywiste jest, że nie chcemy odpuścić. Każdy mecz jest dla nas jak finał. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale wiemy, że jeśli w każdym meczu będzie grać z taką determinacją, mistrzostwo będzie się do nas przybliżać.

22-latek odniósł się także do decyzji trenera Carlo Ancelottiego, który w miejsce kontuzjowanego Luki Modricia zdecydował się wystawić w podstawowym składzie Isco.

– Trener zdecydował się umieścić Isco na pozycji środkowego pomocnika, a ten spisał się bardzo dobrze. Wszyscy gatulujemy mu świetnej gry, ale mamy w swoich szeregach również takich piłkarzy jak Illarramendi, Khedira czy Álvaro Medran, którzy także z powodzeniem mogą zagrać na tej pozycji i fakt ten uspokaja nas. Mamy bardzo szeroki i wyrównany skład.