Były trener Realu Madryt, a obecnie trener reprezentacji Rosji, Fabio Capello uważa, że Królewscy są aktualnie najsilniejszą drużyną w Europie. Włoski szkoleniowiec oglądał ostatnie El Clasico z udziałem Realu i Barcelony i był od ogromnym wrażeniem gry Los Blancos. Zdaniem Capello, najlepszym zawodnikiem na boisku był Javier Mascherano, który uratował Barcę przed wyższą porażką.

– Myślę, że Macherano w pewnym sensie zatrzymał Real Madryt. Myślę, że sam zatrzymał co najmniej dwa, trzy strzały Królewskich – powiedział trener, który zdobył z Realem dwa tytuły mistrzowskie w sezonie 1996/97 i 2006-07, w obu przypadkach dwukrotnie pokonując Barcelonę na Bernabeu.

– Real to aktualnie najlepszy zespół w Europie. Ich napastnicy mają wysoką jakość i szybkość, a w tym roku znacznie poprawili grę w obronie – powiedział trener, który jest zachwycony formą aktualnego Realu Madryt. Zdaniem Włocha Real ma doskonałą proporcję między obroną, a atakiem, co czyni go jednym z najpoważniejszych kandydatów do ponownego wygrania Ligi Mistrzów.