Były bramkarz Realu Madryt i Valencii, Santiago Canizares wyznał, że wnikliwie obserwuje formę Ikera Casillasa i uważa, że reprezentant Hiszpanii może jeszcze wrócić do formy, jaką prezentował chociażby kilka lat temu.

– Iker, podobnie jak cały Real nieco uspokoił się po trudnych momentach na na początku tego sezonu. Jego gra wygląda teraz wygląda o wiele lepiej, jest ważną postacią w Realu Madryt i może jeszcze wskoczyć na swój najwyższy poziom – stwierdził były reprezentant Hiszpanii.

Canizares odniósł się także do słów Xabiego Alonso i komplementów defensywnego pomocnika w stronę Manuela Neuera kosztem Casillasa.

– W pełni respektuję wypowiedź Xabiego. Jeżeli dla Xabiego najlepszym bramkarzem jest Neuer, trzeba to uszanować. Jest to jego osobista opinia, dlatego uważam, że nie można przywiązywać do niej tak wielkiej wagi. Czasami nie odbieramy wszystkiego tak jak powinniśmy – wyznał wychowanek Los Blancos.

Na koniec Canizares przedstawił swoją opinię na temat nominacji FIFPro w kategorii bramkarzy.

– Dla mnie Neuer i Courtois rozegrali zdecydowanie najlepszy sezon. Casillas zdobył Puchar Europy, ale jego błąd w finale mógł wiele kosztować Real.