Dyrektor stosunków instytucjonalnych Realu Madryt, Emilio Butragueno tuż po meczu z Villarrealem udzielił wywiadu podczas którego opowiedział o swoich relacjach związanych z meczem z Żółtą Łodzią Podwodną. Zdaniem Hiszpana zwycięstwo Królewskich byłoby bardziej sprawiedliwym rezultatem.

– Zasłużyliśmy na zwycięstwo, jednak trafiliśmy na bardzo zorganizowany zespół. Mieliśmy sytuacje strzeleckie w drugiej połowie, jednak nie udało nam się strzelić w nich gola. Gra była skomplikowana, ale mimo to była do wygrania, dlatego uważam, że straciliśmy dziś dwa punkty – powiedział były piłkarz Los Blancos w rozmowie z Canal +.

Butragueno odniósł się także do decyzji Carlo Ancelottiego, który zdecydował się zmienić Isco tuż przed końcem meczu oraz do postawy Jese Rodrigueza w niedzielnym meczu.

– Jeżeli chodzi o zdjęcie z boiska Isco, to nie mnie to oceniać. Takie decyzje należą do trenera, dlatego uważam, że była to najlepsza z możliwych decyzji.

– Jese ma mentalność piłkarza, który cały czas chce być przy piłce. Chce być bohaterem i ma do tego osobowość, ale boi się ryzykować.