Dyrektor Realu Madryt, Emilio Butragueño tuż po zakończeniu meczu z Realem Sociedad udzielił wywiadu dla Canal+ Liga. Poniżej zapis z rozmowy z Hiszpanem.

Butragueno o meczu z Sociedad: – Graliśmy dobrze we wszystkich aspektach, za wyjątkiem pierwszej akcji meczu. Bardzo dobrze operowaliśmy piłką i byliśmy bardzo skuteczni, chociaż mogliśmy zdobyć więcej goli.

Butragueno o świetnej grze Isco: – Widać, że na boisku czuje się komfortowo i gra jak natchniony. Kiedy ma piłkę przy nodze, nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Gra bardzo atrakcyjny futbol.

Butragueno o występie Benzemy: – Strzelił dwa gole i udowodnił swoją wartość. Przy drugim golu jeszcze za nim otrzymał piłkę, wiedział co chcę z nią zrobić, a następnie zakończył akcje fantastycznym strzałem.

Butragueno o Illarramendim: – Daje nam dużo równowagi w grze i wysokie bezpieczeństwo. Zagrał świetny mecz.

Butragueno o występie Bale’a: – Stworzył mnóstwo zagrożenia i był bardzo widoczny w tej grze. Ważne jest, że dobrze współpracował z zespołem.

Butragueno o braku Cristiano Ronaldo: – Wolimy mieć Cristiano Ronaldo, ale mimo to zagraliśmy świetny mecz.

Butragueno o meczach z Sevillą i Atletico: – To jest bardzo ważny tydzień dla nas, w którym gramy z bardzo silnymi rywalami – Atletico i Sevillą. Myślę jednak, że zespół jest przygotowany bardzo dobrze, szczególnie pod względem rytmu i tempa gry.