W ciągu ostatnich kilku spotkań na linii Real-Granada, Karim Benzema odgrywał jedną z głównych ról w zespole z Madrytu. W każdym z trzech ostatnich spotkań z tą drużyną udało mu się wpisać na listę strzelców, a Królewscy inkasowali w nich 3 punkty.

Ta mała passa trwa od sierpnia 2013 roku, czyli od początków pracy Carlo Ancelottiego w Madrycie. Blancos wygrali na wyjeździe z Andaluzyjczykami 1:0, a jedyną bramkę w tym meczu zdobył właśnie Francuz. W rundzie rewanżowej sezonu 2013/2014 Real także okazał się lepszy od Granady, którą pokonał na własnym stadionie 2:0. Benzema strzelił gola w 74. minucie. W bieżącym sezonie podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali okazale na Estadio Nuevo Los Cármenes aż 4:0, a nasz 27-letni snajper pokonał Roberto Fernández w 54. minucie.