Napastnik Realu Madryt, Karim Benzema udzielił wywiadu dla oficjalnej strony Bwin, w którym opowiedział o najbliższym meczu z Barceloną. Reprezentant Francji stwierdził, że Królewskich jak najbardziej stać na ponowne zwycięstwo z Katalończykami, tak jak to miało miejsce w pierwszej części sezonu.

– Wiemy, że ciąży na nas duża presja, ale to normalne, bo to wielka gra. Wszyscy zawodnicy marzą, aby zagrać w tym spotkaniu. Będziemy dobrze przygotowywać się do tego meczu, wszyscy razem, aby przyjechać do Barcelony i wygrać. Jeżeli będziemy grać dobrze w defensywie, możemy wygrać – powiedział Benzema. 

– Myślę, że spokojnie możemy powtórzyć wynik z pierwszej rundy. Jesteśmy dobrze przygotowani, aby zagrać dobry mecz i wygrać. Jesteśmy Realem Madryt. Aby ponownie zagrać tak, jak w pierwszym meczu, potrzeba trochę szczęścia. Nic więcej.

Benzema wypowiedział się też na temat formy BBC w ostatnich spotkaniach i powrocie do gry Sergio Ramosa i Modricia.

– Wszyscy pracujemy dla zespołu. Pracujemy razem, bronimy i atakujemy. Wszystko zależy od gry. Są dobre spotkania, kiedy strzelamy bramki, a w tych, w których to się nie udaje zawsze robimy wszystko dla dobra zespołu.

– Luka Modric jest wielkim graczem. Zawszę gra do przodu. Na świecie jest niewiele pomocników, którzy potrafią grać w taki sposób, posiadających umiejętności zagrania ostatecznego podania. Cieszę się również z powrotu Sergio Ramosa, ale gra defensywna to nie tylko on. W meczu z Barceloną musimy atakować i bronić się wszyscy razem.