Francuski pomocnik Realu Madryt, Karim Benzema po zwycięstwie z Liverpoolem udzielił krótkiego wywiadu dla dziennika AS. Francuz opowiedział między innymi o swojej aktualnej dyspozycji i o największej sile Królewskich.

Benzema o…

…swojej dyspozycji: – Nie mogę powiedzieć, że jestem w życiowej formie. Czuję, że jestem w dobrej dyspozycji, ciężko pracuję i strzelam bramki, ale mam 26 lat i myślę, że najlepsze jest jeszcze przede mną.

…strzeleckiej serii: Dla mnie bramki nie są najważniejsze. Przede wszystkim chcę aktywnie uczestniczyć w grze. Czasami strzelam gole, czasami nie. Kocham piłkę nożną, kocham piękną grę i chciałbym pomagać drużynie. Jeśli ktoś jest w lepszej sytuacji niż ja, po prostu oddaje mu piłkę.

…pomocy dla Cristiano Ronaldo: – Nie mówiłem tego wcześniej, ale bardzo chciałem pomóc Cristiano w pobiciu rekordu. Wielokrotnie szukałem go na boisku. Nie udało mu się wpisać na listę strzelców, ale jeżeli nie udało mu się to we wtorek, to na pewno uda mu się w następnym meczu. Rekord jest w jego zasięgu i pobije go na pewno.

…sekrecie swojego sukcesu: – Ciężko pracuje na treningach, ale także po za nim. Poza szkoleniami pracuję nad kondycją, zwłaszcza w nogach. To pomaga mi czuć się jeszcze pewniej.

…wsparciu ze strony klubu: – Zawsze czułem wsparcie Carlo od kiedy dołączył do klubu. Podobnie jest w przypadku naszego prezydenta, Florentino Pereza.

…świetnej atmosferze w Realu Madryt:To jest wielki czas dla nas i cieszymy się wspólną grą. Zjednoczenie zespołu jest najbardziej godne uwagi, wszyscy wspólnie pracujemy i podążamy w tym samym kierunku. Wiemy, że każdy zawodnik, który wejdzie na boisko może zrobić różnice i to się liczy. Jesteśmy rodziną.

…zmianach w Realu w ostatnich latach: – To, co zmieniło się w ciągu ostatnich lat to to, że znamy się lepiej. Mamy ogromną jakość i pragnienie, aby wygrać wszystko. W każdej grze jest taka sama motywacja. Z Jamesem, Kroosem i Isco i pozostałymi piłkarzami możemy dłużej być przy piłce i lepiej kontrolować spotkania.