Telewizja klubowa Realu Madryt przeprowadziła wywiad z Rafą Benitezem. Oto jego część:

Iker Casillas opuścił Real Madryt po wielu latach…

– Iker jest żywą legendą Realu Madryt i najlepszym bramkarzem w historii klubu. Wszyscy wiemy, jak zawsze był ważny. Podjął decyzję o odejściu do innego klubu. Jako trener muszę uszanować tę decyzję i życzyć mu wszystkiego najlepszego w nowym klubie. Wierzę, że zostanie on na zawsze w sercach madridistas, od teraz życzę mu sukcesów i mam nadzieję, że wszystko pójdzie po jego myśli i będzie się cieszył z gry w wielkim klubie i w wielkim mieście. Niewiele więcej mam do powiedzenia poza okazaniem szacunku i podziwu.

Treningi w Australii rozpoczęte. Po raz pierwszy Real Madryt odwiedził Australię. jakie wrażenia?

– Są bardzo pozytywne. To spektakularne miejsce mimo klimatu. Mimo pracy w Anglii lubię, gdy boiska pozwalają na szybką grę. Tutaj jest inna kultura wokół sportu i ciężkiej pracy. W tym momencie jest to dla nas dobre, bo zwiększamy czas spędzony razem i na boisku. Dzięki intensywności pracy i postawie zawodników, jesteśmy w stanie wykorzystać, jakie mamy. 

Jakie są cele na okres przygotowawczy?

– Chcemy się poznać nawzajem i chcemy dać pomysł na grę zgodną z Realem Madryt. Ten czas spędzony razem bardzo nam pomaga w tym zakresie. 

Jakiej drużyny oczekujesz po zakończeniu okresu przygotowawczego?

– Chcę, żeby Real Madryt był Realem Madryt. Chcę, abyśmy byli zespołem, który wygrywa wszystkie mecze, który będzie asertywny i atak będzie na taki jak w ostatnich latach, a obrona będzie trochę lepsza, żeby osiągnąć równowagę, która pozwoli nam wygrywać więcej meczów i mieć większe szanse na zdobycie trofeów.