Rafa Benitez wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Granadą. Oto jej część:

Rafa Benitez o kontuzjach:

– Pomieszaliśmy trochę karty podczas dzisiejszego treningu. Nic nie jest jeszcze ustalone. Wszyscy zawodnicy są kandydatami do miejsca w pierwszym składzie. Możemy wzmocnić skrzydła lub zostawić tak, jak jest. 

Rafa Benitez na temat urazu Bale’a:

– Nie wiemy, czy Gareth wypada z gry na 2 czy 3 tygodnie. Jesteśmy optymistami, ponieważ jest to lekki uraz. 

Rafa Benitez o aspektach gry, które wymagają poprawy:

– Mamy równowagę w drużynie i jesteśmy mocni w ataku, ale możemy także spróbować zmniejszyć ilość stwarzanych sytuacji bramkowych przez przeciwników. 

Rafa Benitez na temat Varane’a i Nacho:

– Decyzja jest jeszcze nie podjęta, choć Varane jest w świetnej formie. Na dzień dzisiejszy naszym celem jest pokonanie Granady. Nie myślimy o tym z wyprzedzeniem. Nasza drużyna ma wysoki poziom i powinniśmy podchodzić do każdego meczu z dużym zaufaniem.

Rafa Benitez o grze Cristiano blisko środka pola:

– Zawsze z nim rozmawiam. Zawodnicy wiedzą, że w ataku mają swobodę poruszania się tak wielką, jak to sobie uzgodnią między sobą.  

Rafa Benitez na temat Kovacicia:

– Jest zawodnikiem z wielką jakością i dynamiką. Może grać w środku pola i dlatego przyszedł. Ma świetną wizję podań i może wspomóc resztę pomocników. 

Rafa Benitez na temat Keylora Navasa:

– Wydaje mi się rewelacyjny, podobnie jak reszta zespołu. Wykonał kilka świetnych interwencji i udało mu się pobić rekord klubu, co zawsze jest trudne. To tylko świadczy o tym, że Keylor i drużyna ma się dobrze.