Rafa Benitez wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Malagą. Oto jej część:

Rafa Benitez o pierwszym od 7 miesięcy prowadzeniu w Primera Division:

– Statystyki są dobre, ale wyścigu nie wygrywa się na pierwszym zakręcie. Jeśli będziemy naciskać na osiąganie dobrych wyników, to będziemy popełniać błędy. To ważne, abyśmy kontynuowali mając dobre liczby, aby dotrzeć do końca sezonu z szansami na triumf w każdych rozgrywkach. To dopiero początek, musimy nadal pracować w ten sposób. 

Rafa Benitez na temat rotacji Cristiano w meczu z Malagą:

– Najważniejszym graczem w drużynie jest ten, który zdobywa bramki. Właśnie dlatego staram się go wystawiać i dlatego spędza tak dużo czasu na boisku. Jako że jest dobry, to lubię oglądać jak strzela bramki. 

Rafa Benitez o używaniu 4 różnych systemów gry:

– Kiedy pracowałem we Włoszech, mówiłem, że nie zmienię systemu 4-2-3-1. Mówili, że jest on zbyt ofensywny, a tutaj, że zbyt defensywny. Oglądałem mecz z Athletikiem z zeszłego sezonu i zdecydowałem, że użyję systemu 4-3-3 i dostosować go do tego, jak będzie przebiegało spotkanie. Czasami rozwiązuje to problemy. Podczas presezonu dużo pracowaliśmy nad taktyką. Teraz w trakcie sezonu poświęcamy taktyce mniej czasu, ponieważ oznaczałoby to, że nie pracujemy tak ciężko, a my musimy ciężko pracować.  W Madrycie pracuję nad taktyką mniej niż w Napoli, ze względu na charakterystykę piłkarzy.