Rafa Benitez wziął udział w konferencji prasowej przed Audi Cup razem z innymi szkoleniowcami drużyn, które w nim zagrają. 

Rafa Benitez o kolejnych transferach:

– Tak jak powiedziałem wcześniej, pozyskaliśmy kilku zawodników i mamy już świetną drużynę. Moim celem jest wydobycie z tej drużyny wszystkiego co najlepsze, aby się poprawiała i była konkurencyjna jak zawsze. 

Rafa Benitez o Garecie Bale’u:

– Oczywiście Gareth jest naszym kluczowym piłkarzem, ale nie mogę mówić o ofertach za naszych piłkarzy. Jest ważnym członkiem drużyny. Wiem, że chce grać dobrze i jest szczęśliwy. Jestem pewien, że będzie miał świetny sezon. 

Rafa Benitez na temat Toniego Kroosa:

– Zgadzam się ze wszystkim, co mówił na jego temat Pep Guardiola. Jest świetnym piłkarzem i zagra jutro. Jeśli chodzi o jego hiszpański, to nie jest źle – jest do przyjęcia (śmiech). 

Rafa Benitez na temat Davida De Gei:

– Mówiłem w 5 poprzednich konferencjach prasowych, że nie chcę rozmawiać o zawodnikach, którzy są w innych klubach. Mamy trzech bardzo dobrych bramkarzy: Keylora, Casillę… Mogę mówić o moich bramkarzach, ale nie o tych, którzy grają gdzie indziej.

Rafa Benitez o Ødegaardzie i innych zawodnikach, którzy mogą być wypożyczeni:

– Każdy mecz jest ważny dla zawodników. Wszystkie mecze, które do tej pory rozegraliśmy oraz te, które rozegramy podczas okresu przygotowawczego. 

Rafa Benitez na temat relacji z Cristiano:

– Cristiano jest prawdziwym profesjonalistą. Jest konkurencyjny i chce wygrać każdy mecz. Jestem bardzo zadowolony z niego. 

Rafa Benitez o zainteresowaniu Arsenalu Karimem Benzemą:

– On zostaje z nami. Nie widzę żadnego powodu, dla którego miałby odejść. Jestem bardzo zadowolony z niego.