Rafa Benitez udzielił wywiadu dla klubowej telewizji. Hiszpan wypowiedział się m.in. na temat stylu gry Realu Madryt, a także transferów. 

Styl gry:

– Tak jak powiedziałem na mojej prezentacji, piłkarze, których masz wyznaczają w wielki stopniu to, jak grasz. Mamy ofensywnych piłkarzy, więc nasz pomysłem na grę będzie ofensywny. Trzeba rozróżnić model gry i styl. Wiele ludzi uważa, że pozycje zawodników na boisku, 4-4-2, 4-3-3 to model gry, ale tak nie jest. Nasz model będzie oparty na ofensywnej piłce, utrzymaniu się przy niej tak długo, jak możemy, atakowaniu poprzez szybkie rozegranie piłki i starając się jednocześnie nie stracić równowagi między obroną, a atakiem. Musimy być także naładowani pozytywną agresją oraz potrafić dostosować się do kilku systemów gry w razie konieczności. Będziemy starać się narzucać naszą grę, ale musimy także umieć korzystać z innych alternatyw. To jest właśnie różnica między modelem gry, z ofensywnym założeniem w naszym wypadku, a systemem oznaczającym ustawienie zawodników na boisku. 

Wymiana pozycji między piłkarzami:

– Od pierwszego momentu ja i mój sztab obserwowaliśmy zawodników i byliśmy z nimi w kontakcie. W pierwszej kolejności chciałbym powiedzieć, że wszyscy wykazali chęć do pracy: Sergio Iker, Cristiano, Bale, Pepe, Varane… każdy z nich, to było coś wspaniałego. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem było wysłuchanie ich, by zobaczyć, co w poprzednim sezonie poszło dobrze, a co źle, a także jak się czuli, co według nich powinniśmy poprawić i co chcieliby robić. Robiłem tak samo z wszystkimi trenerami i pracownikami klubu i na podstawie zebranych informacji wszyscy razem zdecydujemy co jest najlepsze dla drużyny i dla każdego z piłkarzy. Widziałem wśród nich świetną postawę i powiedzieliśmy im, że jesteśmy tutaj dla nich. Mamy również kontakt z kontuzjowanymi zawodnikami, by zyskać jak najwięcej czasu przed rozpoczęciem treningów. A jeśli chodzi o to, kto gdzie zagra, to tak jak mówiłem, musimy trzymać się razem, trenować razem i wtedy będziemy decydować. Pomimo tego, co zostało powiedziane, Iker, Sergio, Cristiano, Isco, Bale… nikt nie wymagał pozycji, na której będzie grał, między innymi dlatego, że nie wybraliśmy jeszcze najlepszego systemu gry, który wykorzysta maksimum każdego zawodnika. Piłkarze muszą czuć się dobrze na boisku, aby dać z siebie wszystko, co najlepsze. 

Transfery:

– Oczywiście, że będą. Na przykład Danilo i Casemiro to piłkarze, którzy będą ważni w drużynie i klub pracuje każdego dnia, aby podnieść poziom zespołu poprzez transfery, które pomogą nam sprostać wyzwaniom. Pozwólcie mi jednak powiedzieć, że prowadzenie Realu Madryt to niezwykle trudne zadanie. Ta drużyna wygrała wszystko i udowodnił swoją jakość. Kibice mogą być pewni, że zespół będzie na konkurencyjnym poziomie, który wymaga klub.