David Beckham pojawił się w Hiszpanii, by wziąć udział w jakiejś imprezie promocyjnej i przy okazji udzielił wypowiedzi dotyczącej Realu Madryt:

– Cristiano jest fenomenem. Dla kibica jest to niesamowite widzieć takiego zawodnika w twoim zespole. Bardzo szybko doszedł do tej liczby strzelonych bramek. Raul jest Bogiem, jest niesamowity. Tak szybkie pobicie rekordu jest po prostu niesamowite.

– La Liga? Ten sezon będzie jak zawsze interesujący z Realem Madryt i Barceloną, ale są też inne zespoły. 

– Real zawsze będzie w moim sercu. 

– Najlepszy moment w Madrycie? Spędziłem dużo czasu w Realu i nie mogę wybrać tylko jednego. Możliwe, że najlepszy moment był wtedy, gdy po raz pierwszy wszedłem do szatni i spotkałem Raúla, Figo, Roberto Carlosa, Zidane’a. Bardzo dobrze pamiętam także zdobycie pierwszego mistrzostwa Hiszpanii.

– Odejście z Realu? Odszedłem, ponieważ podpisałem 4-letnią umowę z Florentino Perezem. Gdy odszedł, nie doszedłem do porozumienia z nowym prezydentem. Pojawiły się problemy po odejściu Florentino. 

– Teraz wciąż gram w piłkę nożną z moimi dziećmi. Moim ostatnim meczem był pomiędzy rodzicami a nauczycielami. Zagram także 4 listopada w meczu charytatywnym w Manchesterze.