Ofensywa Realu Madryt udowodniła swoją ogromną moc w starciu z Granadą, która wróciła do domu z 9 straconymi bramkami. Oczywiście za strzelanie bramek w ekipie Carlo Ancelottiego odpowiedzialne jest trio BBC, które w obecnej fazie sezonu jest w rewelacyjnej formie. Królewscy w ostatnich siedmiu spotkaniach zdobyli 18 bramek, z czego jedna padła po samobójczym trafieniu. Zdobywcami pozostałych 17 goli są właśnie członkowie tria BBC – Benzema, Bale oraz Cristiano. 

Większość tych bramek to zasługa Cristiano, który wpisał się na listę 10 razy: pięciokrotnie w spotkaniu z Granadą, dwukrotnie z Schalke oraz jednokrotnie z Barceloną, Villarrealem i Elche. Cały dorobek BBC z siedmiu ostatnich meczów uzupełniają 4 bramki Benzemy: dwie strzelone Granadzie, jedna Schalke oraz Elche, a także 3 bramki Bale’a, który dwukrotnie pokonał bramkarza Villarrealu i zdobył otwierającą wynik meczu bramkę przeciwko zespołowi z Grenady.  

Licznik goli tria Realu Madryt stoi jak na razie na liczbie 86 i brakuje już tylko 11 goli, by poprawić wyczyn z poprzedniego sezonu.