W ostatnich dniach wiele mówiło się o zainteresowaniu Manchesteru United osobą Garetha Bale’a. Czerwone Diabły poszukują wzmocnień i uważnie monitorowały sytuację gwiazdy Realu Madryt. Sam zawodnik wyznał niedawno, że nie zamierza opuszczać Hiszpanii i być może już wkrótce zrobi kolejny krok w sprawie przedłużenia swojego pobytu na Bernabeu.

– Mój kontrakt kończy się w 2019 roku, a wkrótce mogę go jeszcze przedłużyć. Jestem szczęśliwy w Realu Madryt i chcę wygrywać wiele tytułów w przyszłości właśnie z tym klubem – powiedział Bale.

Według informacji Daily Star, reprezentant Walii już wkrótce może przedłużyć swój kontrakt z klubem  do 2021 roku, co oznaczałoby, że pozostałby na Bernabeu co najmniej do 32 roku życia.

Real Madryt rzadko decyduje się na przedłużanie umowy z zawodnikiem i już na tym etapie obowiązywania umowy, jak w przypadku Bale’a. Klub robi wyjątki tylko w przypadku, kiedy wydajność zawodnika jest naprawdę imponująca. Zwyżka formy skrzydłowego w ostatnich tygodniach daje jednak przesłanki do podjęcia takiej decyzji, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że Bale podpisał kontrakt z Realem zaledwie półtora roku temu.