Manchester United już półtora roku temu starał się o pozyskanie Gaertha Bale’a, jednak ostatecznie Walijczyk zdecydował się na transfer do Realu Madryt. Według informacji mediów, transfer skrzydłowego na Old Trafford w dalszym ciągu może dojść do skutku.

Według informacji brytyjskich mediów, Anglicy są skłonni zaoferować za transfer 25-latka ponad 150 milionów euro, dzięki czemu Bale pobiłby swój własny rekord transferowy. Jak donosi Daily Mirror, Królewscy woleliby przeprowadzić wymianę, na mocy której do Manchesteru trafiłby Bale, a do Realu przeniósłby się bramkarz United, David De Gea. Ponadto, Real miałby otrzymać odpowiednią sumę transferową.

Aby transakcja doszła do skutku, koniecznie jest porozumienie Realu z pomocnikiem Borussii Dortmund, Marco Reusem. Działacze hiszpańskiego klubu byliby skłonni sprzedać Bale’a, tylko w przypadku, jeżeli jego następcą na Bernabeu zostałby właśnie Reus.

Reprezentant Niemiec od dłuższego czasu łączony jest z transferem do najlepszego aktualnie klubu świata i na mocy klauzuli widniejącej w jego kontrakcie może opuścić Dortmund za kwotę 25 milionów euro. Zdaniem mediów, Królewscy są faworytem do pozyskania skrzydłowego, dlatego nie wykluczone, że jego odejście do Madrytu rozkręci transferową karuzelę z udziałem Bale’a i De Gei.