Carlos Bacca, napastnik Sevilli w wywiadzie dla El Pais wypowiedział się na temat dzisiejszego starcia zespołu z Andaluzji z Realem Madryt. Reprezentant Kolumbii poruszył także kwestię Karima Benzemy oraz rywalizacji Sevilli z najlepszymi zespołami w Hiszpanii.

– Fani Sevilli należą do bardzo wymagających i w każdym meczu oczekują od nas zwycięstwa. Musimy jednak pamiętać, że przed nami mecz z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Pamiętamy o zeszłym sezonie, kiedy straciliśmy siedem goli, ale pamiętamy też lata, kiedy potrafiliśmy wygrywać z Realem. Musimy być bardzo skoncentrowani i uważniejsi niż kiedykolwiek, ponieważ Real w każdej chwili może zadać nam decydujący cios – powiedział kolumbijski napastnik Sevillistas.

Bacca w obecnym sezonie La Liga ma na swoim koncie o jedno trafienie więcej od Karima Benzemy. Były napastnik Club Brugge zapytany o dyspozycję napastnika Królewskich, odpowiedział:

– O Benzemie mówi się więcej, bo gra w Realu Madryt, który jest jednym z największych klubów na świecie. To logiczne, że prasa powiększa znaczenie tego, co dzieje się w Madrycie. Osobiście jestem szczęśliwy, ponieważ, grając w takim klubie jak Sevilla, która jest kilka klas niżej od Realu, udowodniłem, że jestem ważnym graczem i potrafię strzelać bramki. Należy jednak pamiętać o drodze jaką przeszedł Benzema, aby zostać dziewiątką w Madrycie.

Bacca zdradził także, że ma nadzieję, że Sevilla dołączy wkrótce do ścisłej czołówki La Liga i będzie liczyć się w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

– Prawdą jest, że osiągamy dobre wyniki, ale ciężko jest nam na dłuższą metę rywalizować z największymi. Real przegrał na własnym boisku tylko Atletico, które jest mistrzem Hiszpanii i ciężko pracowało na ten sukces przez trzy ostatnie lata. Nie pamiętam innej porażki Realu Madryt na Santiago Bernabeu. Musimy twardo stąpać po ziemi i mieć świadomość, że jesteśmy za Realem, Barceloną i Atletico.

– Jestem jednak pewny, że jeżeli będziemy kontynuować naszą pracę, to na pewno w ciągu dwóch lub trzech lat będziemy liczyć się w walce z tymi klubami.