Legendarny kolumbijski snajper, Faustino Asprilla udzielił wywiadu dla dziennika Marca. 

Co myślisz o sezonie Jamesa?

– Miał świetny sezon pomimo tego, że był on bardzo trudny, ponieważ klub nie zdobył żadnego trofea. To było dziwne. On błyszczał, a zespół nie. James miał więcej dobrych występów w ciągu jednego sezonu, niż na przykład Bale w ciągu dwóch.  Nie wiem, czy Real Madryt ma zamiar go trzymać na dłuższy czas.

Jak daleko może zajść James?

– Jest w bardzo skomplikowanym klubie, być może dlatego, że jest on najlepszy na świecie. Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się w Realu. Rozmawiamy o klubie, który zwolnił Ancelottiego po wygraniu Ligi Mistrzów, a teraz chce się pozbyć legendy klubu, Ikera Casillasa. Dlatego jeśli James odniesie tam sukces, to będzie to jeszcze bardziej imponujące. 

Myślisz, żę James może poprawić się względem ostatniego sezonu?

– Nie wiem, jak Benitez zamierza z niego korzystać. Jeśli nie zdecyduje się on na grę z 3 zawodnikami w ataku, to James grałby mniej jako playmaker, a bardziej jako napastnik i nie jestem pewien, czy będzie to dla niego dobre. 

Co chciałbyś powiedzieć Cristiano Ronaldo?

– Aby oddał Jamesowi więcej rzutów wolnych, choć tak naprawdę nie można nic powiedzieć facetowi, który zdobył 50 lub 60 bramek. Jednak są rzuty wolne, które bardziej pasują bardziej Jamesowi niż Cristiano. Powinien czasami ustąpić. Biorąc pod uwagę ilość oddanych strzałów z rzutów wolnych Cristiano i Messiego, strzelili bardzo małych goli. Kiedy grałem w Parmie, Zola strzelał z tego elementu gry jedną bramkę na mecz. Powinniśmy pozwolić Jamesowi wziąć więcej rzutów wolnych.