Obrońca Realu Madryt, Alvaro Arbeloa jest przekonany, że nikt poza Cristiano Ronaldo nie zasługuj na zdobycie Złotej Piłki.

Hiszpan nie rozumie też powodów, jakie kierują prezydentem UEFA, Michelem Platinim, który uważa, że po nagrodę tą powinien sięgnąć jeden z reprezentantów Niemiec.

– Zastanawiam się co Platini sądzi o idei i wyborze zwycięzcy Złotej Piłki. Dyskusje na temat ewentualnego zwycięzcy w tym roku to wstyd dla organizatorów Złotej Piłki. Zwycięzcą może być tylko i wyłącznie Cristiano Ronaldo – powiedział reprezentant Hiszpanii.

Arbeloa wypowiedział się też na temat zdobycia przez Real dziesiątego Pucharu Mistrzów i odniósł się też do obrony tego trofeum przez ekipę Królewskich.

– Zdobycie Pucharu Mistrzów kosztowało nas sporo sił. Na pewno będzie nam bardzo ciężko powtórzyć ten sukces, ale Real Madryt lubi wyzwania – stwierdził obrońca.

Na koniec były zawodnik Liverpoolu wypowiedział się na temat nadchodzącego meczu z Malagą.

– Malaga z całą pewnością będzie bardzo trudnym przeciwnikiem. Grają naprawdę bardzo dobrze, dlatego kontynuowanie passy będzie bardzo trudne.