Trener Realu Madryt, Carlo Ancelotti był zadowolony z postawy swojego zespołu w niedzielnym meczu z Levante. Po serii porażek w rozgrywkach La Liga i Ligi Mistrzów, Królewscy pokonali na własnym stadionie ekipę z Walencji 2:0 i według Ancelottiego przystąpią do kolejnego starcia z Barceloną pełni wiary w swoje umiejętności.

Ancelotti o meczu z Levante: – Pierwsza połowa była dobra, graliśmy dobrze, z dużą intensywnością i jakością. Mieliśmy kontrolę nad grą i mogliśmy prowadzić wyżej. Druga część meczu byłą trochę słabsza. Co prawda byliśmy spokojniejsi, ale nie byliśmy już tak agresywni jak na początku. Myślę, że powinniśmy ciężej pracować nad tym, aby zwycięstwo było bardziej okazałe. Myślę, że udamy się za tydzień na Camp Nou z ogromną wiarą we własne możliwości.

Ancelotti o Cristiano Ronaldo: – Jego obecność na boisku ponownie była zauważalna. Pierwsza bramka zrodziła się z jego uderzenia. Drugi gol był także jego udziałem. Ogólnie brał więc udział przy obu bramkach Garetha. Nie miał wpływu na wynik, ale było widać jego wkład w to spotkanie.

Ancelotti o powrocie Modricia i Ramosa:  Modric i Ramos mieli znaczący wpływ dla gry zespołu. Modric tworzy grę, a Ramos ma osobowość i charakter.

Ancelotti o Bale’u: – Dawno nie widziałem bardziej zmotywowanego i głodnego gry Bale’a. Cały zespół miał więcej energii i koncentracji niż w ostatnich spotkaniach. Wszyscy zrozumieli, co trzeba robić. Zrobiliśmy to częściowo w trakcie tego meczu i musimy kontynuować w starciu z Barceloną.

Ancelotti o drużynie przed meczem z Barceloną: – Byliśmy bardzo pewni siebie w pierwszej połowie. Martwię się trochę drugą połową. Starcie z Barceloną będzie zupełnie innym meczem. Potrzebujemy gry na maksymalnych obrotach przez cały mecz. Jeżeli to zrobimy, możemy wygrać.

Ancelotti o przygotowaniach na Barcelonę:  Mamy przed sobą tydzień treningów, aby przygotować się dobrze pod względem fizycznym i taktycznym. Jest to zaleta, ale Barcelona ma zwyczaj grać co trzy dni bez najmniejszych problemów.

Ancelotti o Lucasie Silvie: – Zagrał dobrą pierwszą połowę, podobnie jak cały zespół. Grał szybko. W drugiej części grał nieco wolniej i spokojniej. Musi ciężko pracować, aby stanowić o naszej sile w przyszłości. Jest młody i musi się jeszcze wiele nauczyć. To jest poważny, profesjonalny, posiadający wiele umiejętności zawodnik.

Ancelotti o duecie Modric Bale:  – Obecność Modricia i Bale’a daje nam większą swobodę, aby wejść do gry. Znają się bardzo dobrze, ponieważ grali razem w Tottenhamie i na pewno Bale czuje się bardziej komfortowo z Modriciem na boisku.