Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti tuż po meczu z Barceloną wziął udział w konferencji prasowej. Poniżej zapis rozmowy z włoskim szkoleniowcem.

Carlo Ancelotti o meczu z Barceloną: – Zobaczyliśmy dziś na boisku dwa zespoły na bardzo wysokim poziomie. W pierwszej godzinie byliśmy lepszym zespołem i nasza gra była dobra. Myślę, że graliśmy bardzo dobrze aż do  momentu utraty drugiej bramki. Później mecz stał się bardzo skomplikowany. Definitywnie zgubiliśmy rytm z pierwszej części gry, gdzie graliśmy bardzo dobrze, mieliśmy mecz pod kontrolą i byliśmy skuteczni i pewni siebie.

– Na koniec meczu brakowało nam trochę zimnej krwi, aby przechylić losy spotkania na swoją korzyść. Zbyt długo rozgrywaliśmy piłkę. Dzisiejszy mecz to dobra godzina i słabe 30 minut w naszym wykonaniu. Musimy kontynuować ten pomysł, ponieważ zespół ma do zaoferowania o wiele więcej. Trudno powiedzieć, czy wygrała dziś lepsza drużyna.

Ancelotti o przewadze swojej drużyny: – Byliśmy lepszym zespołem w pierwszej godzinie gry, ale ostatnie 30 minut przeciwko Barcelonie było straszne Ostatecznie wygrała Barcelona i ma teraz przewagę czterech punktów. Nie zamierzamy jednak się poddać.

Ancelotti odpowiada na pytanie, czy wciąż wierzy w mistrzostwo Hiszpanii: – Liga się nie skończyła. Barcelona ma przewagę, tak jak my wcześniej. W futbolu wszystko może się zdarzyć. Sytuacja stała się bardziej skomplikowana, ale to nie odbiera pierwszeństwa Lidze Mistrzów, która jest naszym priorytetem.

Ancelotti o odczuciach po meczu: – Wszyscy jesteśmy poruszeni, ale lepiej mieć dobre odczucia po meczu niż totalnie negatywne jak po ostatnich spotkaniach. Z dzisiejszego meczu możemy czerpać zaufanie do kolejnych meczów w Lidze Mistrzów, mimo że nie jestem zadowolony z wyniku. Musimy grać cały mecz tak, jak dziś w pierwszej połowie.

Ancelotti o taktyce w meczu z Barceloną: – Zagraliśmy tak jak zwykle. Staraliśmy się umieścić na boisku dwie linie z czterema broniącymi zawodnikami. Bale  podłączać się do obrony, jak i do ataku. Podobnie jak my, Barcelona miała dobry pan na ten mecz. Przy golu Suareza widoczny był ogromny spokój, który jest jego znakiem rozpoznawczym. Nie sądzę, aby jego gol padł po błędzie defensywy.

Ancelotti o występie Cristiano Ronaldo: – Myślę, że mecz w wykonaniu Cristiano Ronaldo był kompletny. Był bardzo aktywny i niebezpieczny w każdej sytuacji. Widziałem na boisku tego samego Cristiano co zawsze.

Ancelotti o grze środkowych pomocników: – Ciężko pracowali zarówno w obronie, jak i w ataku. Modric i Kroos byli bardzo ważnymi punktami w tym meczu.