Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej po meczu z Eibarem. Włoch nie krył swojego zadowolenia z trzeciego zwycięstwa w ciągu ostatnich 7 dni. 

Ancelotti o meczu:

– Wszyscy zawodnicy będą we wtorek do mojej dyspozycji. Zawodnicy, którzy nie mieli wcześniej wielu szans na grę, dzisiaj zagrali dobrze. Szczególnie Chicharito, który zdobył ważną bramkę, tak samo jak Jese. Nie zmęczyliśmy się za bardzo tym spotkaniem, ale wszystko poszło zgodnie z planem. 

Ancelotti o Cristiano:

– Dobrze zregenerował się po środowym meczu z Rayo. Więcej problemów mieli inni piłkarze: Ramos, Marcelo i Modrić, który był trochę zmęczony. Zmieniłem ich, aby uniknąć problemów. 

– Strzelenia gola z rzutu wolnego nie jest łatwe. Cristiano zawsze mnie zaskakuje, bo ciągle chce grać i zdobywać bramki. To jest to, co wyróżnia go od innych napastników. Cieszy się z szybszej gry drużyny, która pozwala mu znaleźć więcej miejsca z przodu. Zespół poprawił się pod względem szybkości i to spowodowało, że mamy więcej szansa na zdobycie goli. 

Ancelotti o Lidze Mistrzów: 

– Ostatni wynik meczu z Atletico daje nam dodatkową motywację. To będzie inne spotkanie, trudne, jak to zawsze z Atletico. Podchodzimy do tego meczu w dobrej formie, jesteśmy bardzo zmotywowani i damy z siebie wszystko. Nie mamy wątpliwości, że będzie to intensywny mecz i będzie to ważny czynnik, ale są też inne, z których musimy skorzystać. Mam jasny plan na to spotkanie i jedyną niewiadomą jest wynik. 

Ancelotti o Chicharito:

-Strzelił ważną bramkę i ciężko pracował. Mógł nawet zdobyć drugiego gola, ale jego występ był solidny. Patrząc w przyszłość, on nadal jest zawodnikiem Manchesteru United, więc porozmawiamy o tym na koniec sezonu. 

Ancelotti o występie Sergio Ramosa:

– Ma wszystko, aby być świetnym obrońcą: umiejętności techniczne, osobowość, charakter i doświadczenie.

Ancelotti o Pepe:

– Nie miał żadnych problemów w szatni i będzie do dyspozycji we wtorek. 

Ancelotti o występie Jamesa i Isco w meczu z Atletico:

– Obaj mogą zagrać.