Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti tuż po zakończeniu meczu z Rayo Vallecano pojawił się w sali prasowej, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy związane z meczem z lokalnym rywalem.

Ancelotti o meczu z Rayo: – W pierwszej części graliśmy zbyt nerwowo i pośpiesznie. Powiedziałem zawodnikom, że w drugiej połowie musimy grać spokojniej i konsekwentniej, co zaowocowało, że zagraliśmy dobry mecz i zasłużyliśmy na zwycięstwo. W drugiej połowie graliśmy z o wiele większym luzem.

– Jestem bardzo szczęśliwy i naprawdę zadowolony z drugiej połowy, bo mieliśmy dobre nastawienie, graliśmy dobrze i byliśmy dobrze przygotowani pod względem fizycznym. Nie chcę nic więcej od mojej drużyny.

Ancelotti o tym, dlaczego zdecydował się postawić na Jamesa: – Każda gra ma swoją historię i przebieg. W meczu z Granadą, który był dla niego pierwszym meczem po kontuzji, zagrał dobrze i zdecydowałem się na ponowne wprowadzenie go do składu. Każdy mecz jest jednak inny i za każdym razem może wyjść inna jedenastka.

Ancelotti o stanie zdrowia Bale’a: – Bale przeszedł rano badania. Wszystko poszło dobrze, odpowiednio się zregenerował, nie miał żadnych problemów i grał płynnie. Jeżeli chodzi o zmianę Karima, to chciałem wprowadzić czterech pomocników dla lepszej gry obronnej.

Ancelotti o grze Rayo: – Rayo pokazało bardzo dobry i odważny futbol. Trener bardzo dobrze zrealizował swoje założenia.

Ancelotti odpowiada na pytanie, jak porówna Rayo na tle Atletico Madryt: – Są to dwa różne zespoły. Rayo rozpoczyna ataki od własnej bramki, więc można wywierać na nich presję, co robiliśmy bardzo dobrze w drugiej połowie. Atletico nie gra w taki sposób, a jeżeli już, to robi to o wiele szybciej, dlatego musimy mieć inną taktykę. 

Ancelotti o sytuacji, kiedy wdał się w dyskusje z arbitrem: – Powiedziałem sędziemu, że nie mogę uwierzyć, że nie odgwizdał rzutu karnego.