Szkoleniowiec Realu Madryt był bardzo szczęśliwy po zwycięstwie Realu Madryt z San Lorenzo w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Poniżej zapis z konferencji włoskiego szkoleniowca.

Ancelotti o meczu finałowym: Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego tytułu. Rok 2014 był fantastyczny i niezapomniany i mam nadzieję, że 2015 będzie taki sam. Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, co udało mi się osiągnąć z tym klubem podczas mojego pierwszego sezonu pracy z nim. Wygraliśmy Champions League, a teraz triumfujemy w Klubowych Mistrzostwach Świata. To fantastyczne. Finał był trudny, zwłaszcza w pierwszej części. Kluczową sprawą jest to, że gracze zrozumieli to, że muszą dać z siebie wszystko.

Ancelotti o Cristiano Ronaldo:Cristiano bardzo pomógł nam znaleźć się w miejscu, w którym aktualnie jesteśmy. Zdobył wiele bramek i jest liderem zespołu. On jest naszym najlepszym zawodnikiem.

Ancelotti o szaleństwie na punkcie Realu:To była fantastyczna niespodzianka, bo czuliśmy się tutaj, jakby był to nasz drugi dom. To nie było Bernabeu, ale czuliśmy na stadionie ogromną sympatie do nas. Można powiedzieć, że fani pomogli nam wygrać.

Ancelotti ocenia 2014 rok: – Kluczowy był pierwszy finał, aby wygrać z Barceloną w Copa del Rey. To dodało nam pewności siebie. Jeśli powtórzymy w kolejnym roku, będzie bardzo dobrze. Jesteśmy w stanie konkurować we wszystkich rozgrywkach. Zakończyliśmy fantastyczny rok i nasze nadzieje na kolejny są także ogromne.