Tuż po meczu z Villarrealem CF, szkoleniowiec Królewskich, Carlo Ancelotti pojawił się w sali prasowej, gdzie odpowiadał na pytania związane ze spotkaniem z Żółtą Łodzią Podwodną.

Ancelotti o meczu z Villarrealem: W pierwszej połowie byliśmy zbyt mało agresywni. Mieliśmy zbyt mało okazji strzeleckich, ponieważ byliśmy zbyt wolni. W drugiej połowie zmienił tempo było szybsze. Mieliśmy kilka szans, ale byliśmy w tym bardzo nieskuteczni.

– Jesteśmy niezadowoleni, ponieważ nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, kiedy nie wygrywamy na własne życzenie. Nie można mówić o naszej impotencji strzeleckiej, ponieważ mieliśmy ku temu okazje, ale nie mieliśmy szczęścia. Uważam jednak, że graliśmy dobrą drugą połowę.

Ancelotti odpowiada na pytanie, dlaczego Real grał lepiej dopiero po przerwie: – Ciężko znaleźć jakieś logiczne wyjaśnienie. Myślę, że w pierwszej połowie graliśmy po prostu zbyt wolno i nerwowo. Po przerwie nie było widać w naszej grze niepokoju. Mieliśmy wiele okazji i Asenjo miał naprawdę sporo szczęścia. Nam z kolei go brakowało. Oddaliśmy 24 strzały, z czego tylko cztery w światło bramki.

Ancelotti o Villarrealu: – Villarreal, tak jak mówiłem przed meczem był bardzo dobrze zorganizowany, miał swój plan na grę i robił to dobrze. Ta drużyna ma odpowiednią tożsamość, aby rozgrywać wielkie mecze.

Ancelotti odpowiada na pytanie, czy słabsza gra Realu była spowodowana kłopotami fizycznymi: Gdyby to była kwestia naszego przygotowania fizycznego, słabsza byłaby druga, a nie pierwsza połowa. W pierwszej połowie walczyliśmy, aby znaleźć nasz rytm. Dziś szło nam to wolniej.

Ancelotti o reakcji kibiców na zmianę Isco: Trener wprowadza zmiany z nadzieją, że są one dobre dla zespołu. Jeśli fani tego nie rozumieją to jest mi przykro, ale ważniejsze jest dla mnie dobro zespołu.

Ancelotti odpowiada na pytanie, czy nie miał wrażenia, że Kroos był osamotniony w środku pola: Lucas Silva próbował współpracować z Tonim Kroosem. Na początku wiązało się to z pewnym ryzykiem, ale w drugiej połowie, Villarreal tylko dwa razy znalazł się pod bramką Casillasa.

Ancelotti o rywalizacji w lidze:Zespół jest w dobrym nastawieniu. Straciliśmy dwa punkty, ale losy mistrzostwa rozstrzygną się w ostatnim meczu. Pozostaliśmy liderami z przewagą dwóch punktów. To bardzo niewiele, ale jest to zaleta, z której możemy się cieszyć. Teraz musimy dać z siebie wszystko w następnej grze. To będzie trudne, ale liczymy na odpowiednią reakcję.