Real Madryt przegrał w meczu 17. kolejki Primera Division z Valencią i zakończył serię 22 wygranych z rzędu. Tuż po meczu na pomeczowej konferencji prasowej pojawił się trener zespołu z Madrytu, Carlo Ancelotti, który opowiedział o przyczynach porażki z Nietoperzami.

– To była porażka, która zakończyła serię 22 wygranych z rzędu. Prędzej czy później musiało tak się stać. Zanim do tego doszło graliśmy bardzo dobrze i myślę, że będzie tak dalej – stwierdził z optymizmem Włoch.

– Valencia to silny zespół. Przygotowywaliśmy się solidnie do tego spotkania i graliśmy dobrze, ale przegraliśmy. Gratulacje dla Valencii, która była bardzo waleczna. Musimy skupić się na kolejnym meczu. Przeciwko Atletico musimy dać z siebie wszystko i pokazać pozytywną energię. Zespół jest dobrze przygotowany i ta porażka nie przełoży się na spotkanie z Atletico. 

– Nie mieliśmy w tym meczu zbyt wielu okazji, aby pójść za ciosem i zdobyć drugiego gola, ale mogliśmy to zrobić. Nie zawsze jednak można być skutecznym. Myślę, że graliśmy dobrze i zasłużyliśmy na co najmniej remis. Nie mam nic do powiedzenia na temat gry i pracy zespołowej, bo myślę, że było to widoczne na boisku.

– Valencia jest stabilniejszym i silniejszym zespołem niż w silniejszych latach. Myślę, że sędzia wykonał dziś bardzo dobrą pracę, ponieważ nie był to przyjemny mecz do sędziowania. Miał wielką presję ze strony kibiców i było wiele nieczystych zagrań.