Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti tuż po meczu z Atletico wziął udział w konferencji prasowej, podczas której odpowiedział na kilka kwestii związanych z dzisiejszym spotkaniem.

Ancelotti o meczu z Atletico: Kluczowe dwa losów tego spotkania były dwa błędy które popełniliśmy. To coś, co koniecznie trzeba poprawić, ale nie możemy zapomnieć, że cała w tym meczu wyglądała o wiele lepie, bo graliśmy dobrze. Bernabeu bardzo nam pomogło, dodawało chęci do gry. Atmosfera była niezwykła. Spotkanie to mogę ocenić w następujący sposób. Przede wszystkim zapłaciliśmy za błędy jakie popełniliśmy, ale jednocześnie w ciągu pierwszej godziny meczu graliśmy bardzo dobrze. Ciężko grać lepiej. Ciężko jest wrócić do gry po szybko straconym golu na 0:1, ale pokazaliśmy charakter i graliśmy bardzo dobrze. Mamy trzy tygodnie na przygotowanie się do Ligi Mistrzów i to jest dobre dla zespołu.

Ancelotti o dwukrotnym gonieniu wyniku:Po pierwszej bramce straconej tuz po pierwszym gwizdku wierzyliśmy, że wrócimy do gry. Graliśmy bardzo głęboko, z odpowiednim tempem i kontrolowaliśmy grę. Podczas przerwy wierzyliśmy, że możemy zdziałać coś w drugiej części. Zaczęliśmy drugą połowę identycznie jak pierwszą i wiedzieliśmy, że będzie bardzo ciężko.

Ancelotti odpowiada na pytanie, czy Real znajdzie receptę na Atletico: – Receptę mieliśmy w zeszłym sezonie, teraz póki co nie. W lidze mamy nad nimi przewagę. Wiemy, że jest to bardzo silny zespół, ale postaramy się podnieść w kolejnym meczu z nimi w najlepszy możliwy sposób.

Ancelotti o grze Isco: Zagrał bardzo dobrze, z ciągłością i jakością jak w poprzednich gier. Myślę, że wszyscy grali bardzo dobrze.

Ancelotti odpowiada na pytanie, dlaczego jego zespół strzelił tylko dwa gole: – Mieliśmy pewne obawy, czy uda nam się  stworzyć odpowiednią ilość szans, ale rozegraliśmy bardzo przyjemny dla oka mecz, na wysokim poziomie, z szybkim tempem i wielką intensywnością. Nie martwię się o naszą skuteczność, zdobyliśmy dwa gole. Problemem były błędy popełnione na początku pierwszej u drugiej połowy.

Ancelotti o grze defensywnej Atletico: – Gra przeciwko Atletico jest skomplikowana, ponieważ grają bardzo blisko siebie. Bardzo trudno jest znaleźć wolną przestrzeń.

Ancelotti o zmianie Pepe:Bolały go żebra. W najbliższych godzinach przejdzie szczegółowe badania i będziemy wiedzieć więcej.