Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej przed środowym meczem z Atletico Madryt w Pucharze Hiszpanii. Poniżej zapis z rozmowy włoskiego szkoleniowca z mediami.

Ancelotti o meczu z Atletico: Obie drużyny znają się bardzo dobrze. Graliśmy wiele razy przeciwko Atletico i muszę przyznać, że jest to jest bardzo wymagający rywal ze świetną organizacją, doświadczeniem i jakością. W meczu przeciwko Atletico musimy zrobić wszystko, aby wygrać, ponieważ jest to jedna z najlepszych drużyn w Europie. Nasze podejście jest wciąż takie samo: spróbujemy grać według naszej filozofii, z odpowiednią intensywnością i jakością. Każdy ma swój pomysł na grę – my także. Wygra ten, kto będzie lepszy w tej dziedzinie.

Ancelotti o występie Navasa i rotacjach w składzie: Postaramy się zagrać w możliwie najsilniejszym składzie, chociaż mogą nastąpić pewne zmiany. Wciąż mamy w składzie zawodników, którzy nie są jeszcze w pełni formy. Zagramy w możliwie najsilniejszym zestawieniu. W Pucharze Króla gra Keylor Navas i będzie grał do samego końca.

Ancelotti o meczu na Mestalla: – Skupiamy się na spotkaniu na Calderon. Valencia to przeszłość i teraz przygotowujemy się do meczu z Atletico i wiemy, że będzie to bardzo trudne spotkanie. Nadal mamy te samą wolę walki i chcemy grać dobrze, tak jak robiliśmy to do tej pory.

Ancelotti o dyspozycji zespołu: Statystyki mówią pewne rzeczy, ale nie odgrywają one żadnego znaczenia w przygotowaniu fizycznym. Być może były one nieco gorsze niż dotychczas. Pod koniec na Mestalla graliśmy jednak z duża intensywnością. Zespół jest świeży i nie ma żadnych problemów.

Ancelotti o meczu z Atletico w 1/8 finału i poprzednich, finałowych meczach z tym zespołem: 1/8 finału i finał to dwa różne poziomy. Będą to dwa mecze z dużą intensywnością i myślę, że nie zmieni się zbyt wiele w porównaniu z ostatnim rokiem.

Ancelotti o Fernando Torresie: – Nawet jeżeli nie zagra, to jego transfer sam w sobie dostarczył już wiele emocji. Otrzymał ogromne wsparcie. To doświadczony i dobry zawodnik i na pewno będzie odpowiednio zmotywowany.

Ancelotti o Barcelonie: Myślę o sprawach swojego zespołu i nie patrzę na to co dzieje się w Barcelonie. Wszystkie zespoły mają problemy w pewnym momencie sezonu. Przykładem jest porażka Barcelony z Sociedad. Nasza porażka nie wyrządziła nam wielkiej szkody.

Ancelotti o decyzjach Luisa Enrique: Nie mogę wypowiedzieć się na ten temat, nie trenuję Barcelony. Każdy trener podejmuje pewne decyzje. On jest najbardziej kompetentną osobą do podejmowania decyzji w Barcelonie, bo jest jej trenerem.