Tuż po zakończeniu meczu z Espanyolem Barcelona, szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się na konferencji prasowej, podczas której odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Ancelotti o gwizdach pod adresem Bale’a: Bale zagrał bardzo dobry mecz. Miał udział przy pierwszym trafieniu i sam trafił do siatki. W sytuacji z Cristiano, fani domagali się, aby zagrał do niego piłkę, ale zdecydował się postąpić inaczej. Cóż, nasi kibicie nie boją się przedstawić sowich racji nawet najlepszym zawodnikom świata. Altruizm jest ważny, bardzo ważny dla zespołu, co było widoczne w zeszłym roku. Jeżeli gra kogoś będzie egoistyczna będziemy nad tym pracować.

Anceotti o sytuacji przed rewanżem z Atletico: Mamy czas na przygotowanie się do meczu derbowego. Zagra najlepszy zespół. Będziemy starać się gonić wynik i zrobimu wszystko, aby dotrzeć do ćwierćfinału. Wszyscy liczą na zwycięstwo, ale musimy być spokjni. To skomplikowane ale przygotujemy się do tego meczu w najlepszy z możliwych sposobów i fakt, że będziemy grać u siebie także będzie istotny.

Ancelotti o Cristiano Ronaldo: Cristiano jak zawsze był w dobrej kondycji fizycznej. Dziś nie strzelił gola, ale fantastycznie zachował się przy akcji na 1:0. Postrzegam go tak jak zawsze.

Ancelotti o Isco: – Nie jestem zaskoczony jego postawą. Od dłuższego czasu gra dobrze i regularnie, ponieważ jego obecność na boisku ma większe znaczenie niż w zeszłym roku.

Ancelotti o Tonim Kroosie:Kroos jest nowym graczem w zespole i wszedł niego bardzo dobrze, a jego osobowość i cechy pomagają nam grać dobrze i będzie tak nadal, ponieważ posiada fantastyczne umiejętności.

Ancelotti o czerwonej kartce dla Coentrao: – Nie rozumiem osobiście decyzji sędziego. Dla mnie jest ona niezrozumiała i bardzo skomplikowała nam grę, ale zespół dobrze poradził sobie z tym i graliśmy poprawnie również ze stratą jednego piłkarza.

Ancelotti o rzekomych złych relacjach Ronaldo i Bale’a: – Relacje między zawodnikami są bardzo dobre, nie tylko między Ronaldo, a Balem. Wszyscy gramy dla tego samego celu i mówienie o takich rzeczach jest niesprawiedliwe.

Ancelotti o możliwym odejściu Varane’a: – Jestem zaskoczony, bo nie wiedziałem, że Mendes jest agentem Varane’a. Rozmawiałem kilka dni temu z agentem Varane’a i nie był nim Mendes, tylko ktoś zupełnie inny.

Ancelotti odpowiada na pytanie, który bramkarz zagra w derbach z Ateltico: – W derbach będzie grał Keylor Navas.