Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Valencią. Oto jej fragmenty:

– Musimy zagrać z dużą intensywnością przeciwko drużynie, która ma bardzo dobrą serię, jest pewna siebie i walczy o miejsce w Lidze Mistrzów. Nie myślimy teraz o Juventusie, mamy zamiar pokazać się z jak najlepszej strony w meczu z Valencią. 

– Zespół ma się dobrze pod względem psychicznym. Wiemy, że jest to ważny mecz i mamy szczęście, że gramy u siebie. Valencia sprawiła nam problemy w pierwszym meczu tego sezonu. Musimy zostawić na boisku całą naszą jakość. 

– Jeszcze nie zdecydowałem o wyjściowej jedenastce. Zobaczymy jutro. Nie myślę o odpoczynku dla piłkarzy, ponieważ mamy 4 dni do meczu z Juve. Drużyna jest świeża i radzi sobie dobrze. 

– Bale? Nie czytam statystyk, ponieważ nie dają mi one pełnego obrazu na temat tego, jak poszedł mecz. Jego występ w Turynie był taki jak całego zespołu. Nie ma potrzeby, żebym z nim porozmawiał. Wkrótce będzie grał tak dobrze jak Real.

– Benzema? Jest już do mojej dyspozycji. Wciąż nie jest gotowy w 100%, ale mamy dobre odczucia i dlatego znalazł się w kadrze na jutrzejsze spotkanie. Jeszcze zdecyduję, czy zagra od początku, czy wejdzie z ławki. 

– Khedira? Miał kontuzję prawej stopy i wciąż ją leczy. 

– Sergio Ramos może grać na wielu pozycjach, bo ma moje zaufanie. Jako pomocnik grał bardzo dobrze i nie uważam, że ponowne wystawienie go na tej pozycji jest lekkomyślne. W ten sposób pokonaliśmy Atletico oraz Sevillę. Jeśli będę musiał go tam wystawić, to zrobię to zrobię to ponownie.