Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się dziś w sali prasowej, gdzie opowiadał na pytania dotyczące wtorkowego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Atletico Madryt.

– Nie mamy obsesji na punkcie Atletico. Naszym celem jest po prostu awans do półfinału Ligi Mistrzów. Możemy wygrać lub przegrać, nic poza tym. Mieliśmy ostatnio słabą passę w starciach z Atletico, ale nie marzymy o tym, aby się zemścić i ich pokonać, tylko o tym, aby zdobyć jedenasty Puchar Mistrzów – stwierdził Ancelotti.

– Jutrzejszy mecz nie ma nic wspólnego z meczem, który rozgrywaliśmy w lutym. Nasza kondycja jest teraz o wiele lepsza i możemy zagrać naprawdę z ogromną intensywnościąOsobowość i odwaga są bardzo ważne, a mój zespół posiada te cechy – dodał włoski szkoleniowiec.

Szkoleniowiec Królewskich wypowiedział się też na temat występu Garetha Bale’a, który pauzował w ostatnim meczu z Eibarem.

– Jeśli Bale nie jest w 100% gotowy do gry, nie gra. Mam bardzo dobry zespół, a jeśli nie jesteś w 100% gotowy do gry, nie grasz. Na dzień dzisiejszy Bale jest 100% gotowy do gry. Bale miał fantastyczny sezon w zeszłym roku, strzelał decydujace gole Mamy nadzieję, że w ostatnich spotkaniach tego sezonu i będzie dla nas tak samo ważny, jak w zeszłym roku. Dla trenera najważniejsze jest, aby mieć zwartą drużynę. 

Ancelotti odniósł się też do swojej przyszłości, stwierdzając, że wynik meczu z Atletico nie powinien być w tej kwestii decydujący.

– Myślę, że mecz z Atletico nie zaważy o mojej przyszłości.Wtorkowy mecz jest bardzo ważną częścią sezonu, ale po tym meczxu są też inne. Moja praca zostanie oceniona pod koniec sezonu.