Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się dziś w sali prasowej, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy związane z nadchodzącym meczem z Eibarem.

Carlo Ancelotti o meczu z Eibarem: – To będzie trudna gra. Spodziewamy się bardzo intensywnego rytmu, który musimy wytrzymać do samego końca. Mamy obowiązek wygrać to spotkanie i do samego końca walczyć o triumf w lidze.

– Mieliśmy mało czasu na odpoczynek po ostatnim meczu, ale myślę, że jesteśmy w odpowiedniej formie aby wygrać. Chcemy grać dobrze, pokazując takie samo nastawienie, jak w minionych dwóch spotkaniach, ale wiemy, że będzie to trudne.

Carlo Ancelotti o anulowanej kartce Cristiano Ronaldo: – Wszyscy byliśmy zdania, że kartka jaką otrzymał Ronaldo nie była fair. Odwołaliśmy się, ponieważ uznaliśmy, że bardzo potrzebujemy Cristiano w jutrzejszym meczu. To ważny mecz, mamy wiele szacunku dla Eibaru i obowiązek pokonania go, dlatego musimy mieć możliwie jak najlepszy zespół.

Carlo Ancelotti odpowiada na pytanie, dlaczego Modric otrzymał dzień wolny od treningów: – Luka był zmęczony, ponieważ ostatni mecz z Rayo był bardzo intensywny. Jutro wszystko powinno być w porządku i zamelduje się na boisku.

Carlo Ancelotti o występie Keylora Navasa: – Wszyscy piłkarze w naszym zespole są profesjonalistami i zasługują na grę, ale w przypadku Keylora sytuacja bramkarza jest inna. Jest bramkarzem i nie ma szans wejścia na boisko w trakcie gry, jeżeli kontuzji nie nabawi się Iker. W związku z tym dostanie jutro szanse. 

Carlo Ancelotti o występie Garetha Bale’a:  – Bale nie będzie mógł zagrać. Jest nieco przeciążony i lepiej będzie jeżeli odpowiednio odpocznie przed wtorkowym spotkaniem.

Carlo Ancelotti odpowiada na pytanie, kto zastąpi piłkarzy, którzy będą pauzować: Nie podjąłem jeszcze decyzji. Muszę poczekać do jutra, aby zobaczyć jak czują się poszczególni piłkarze, a następnie zdecydować o tym kto zagra. Mogę tylko powiedzieć, że Illarra i Jese mają duże szansę na grę.

Carlo Ancelotti o ewentualnym występie Pepe: – Każda gra ma swój skład i swoją historię. Pepe bardzo dobrze przeszedł rehabilitacje i będzie w kadrze na jutrzejszy i wtorkowy mecz, ale nie wiem czy wyjdzie w pierwszym składzie.

Carlo Ancelotti o przyszłości Casillasa: – Casillas chce zostać, a my chcemy, żeby został. Nie sądzę żeby potrzebował ochrony z mojej strony. To wielki profesjonalista.