Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się dziś w sali prasowej, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy związane z najbliższym meczem z Rayo Vallecano. 

Ancelotti o meczu z Rayo Vallecano: – To będzie skomplikowana gra, jak zawsze meczu z Rayo. To zespół, który posiada własną filozofię gry i jest dobrze zorganizowany. Ważne jest, aby kontynuować naszą ideę i postawę z meczu z Granadą. Musimy pamiętać, aby zawsze być stroną, którą komplikuje przeciwnikowi życie.

– Oczekuję od mojego zespołu kontroli nad przebiegiem spotkania. Rayo jest zespołem, który ma odpowiednie predyspozycje, aby spróbować przejąć kontrolę nad grę, dlatego chcemy im to uniemożliwić. Będzie to skomplikowany mecz.

Ancelotti odpowiada na pytanie związane z ewentualnym występem Isco lub Jamesa: – Obaj mogą zagrać w tym meczu. Bale ma problem z lewą nogą. Będziemy obserwować rozwój sytuacji i jutro podejmiemy decyzję odnośnie jego występu. Reszta zawodników czuje się dobrze i to nasz atut, a nie problem. Moja drużyna jest w dobrej dyspozycji pod każdym względem. Mam do swojej dyspozycji najlepszą drużynę na świecie i jestem przekonany, że zakończymy sezon w dobrym stylu.

Ancelotti odpowiada na pytanie o politykę kadrową Realu Madryt, czy wszyscy zawodnicy spełniają jego oczekiwania: – Gracze, którzy znajdują się w kadrze Realu Madryt są gotowi do gry w tym zespole. Nie muszą mi niczego udowadniać. Możemy wystawić zawodnika z Realu Madryt Castilla, który mógłby potwierdzić swoją przydatność do drużyny, ale piłkarze pierwszego zespołu nie muszą udowadniać, ze mogą tu grać.

Ancelotti odpowiada na pytanie, czy jego zawodnicy będą próbować oczyścić się z żółtych kartek: Tego typu próby mogą skończyć się wyrzuceniem z boiska. Jeżeli ktoś otrzyma kartkę, w pełni to rozumiem. Nie sądzę jednak, aby piłkarze celowo dążyli do otrzymania kartki, aby się oczyścić.

Ancelotti odpowiada na pytanie, czy zdobycie kompletu 30 punktów do końca sezonu wystarczy do sięgnięcia po mistrzostwo: Nie mamy gwarancji, że będziemy mistrzami wygrywając wszystkie mecze do końca sezonu. Naszym zadaniem jest jedynie dać z siebie wszystko i spróbować wygrać każdy mecz.

Ancelotti o Khedirze: – Traktuję go tak samo jak resztę piłkarzy. Znacznie poprawił swoją kondycję i podczas przerwy grał dla reprezentacji Niemiec. Jest naszym zawodnikiem do 30 czerwca i jeśli zajdzie taka potrzeba, będę na niego stawiał.

Ancelotti o gwizdach pod adresem Casillasa: – Wiem, że nie wszyscy kibice są po jego stronie, ale jesteśmy przyzwyczajeni do tej sytuacji i wiem, że nie wpłynie to w żaden sposób na Ikera, bo on zna ten klub i kibiców najlepiej z nas wszystkich. Dla neigo jest to motywacja do dalszej poprawy i pracy. Jutro pojawi się w pierwszym składzie, a w sobotę zagra Keylor Navas.

Ancelotti o zmiennikach i ich niewielkim wkładzie w dorobek punktowy: – To może leżeć po stronie trenera, że zmiennicy dostają zbyt mało minut, aby pokazać swoje umiejętności i strzelić bramkę, zgadzam się z tym. W pierwszym składzie mamy jednak zawodników od strzelania bramek i zazwyczaj decyduje się na inne zmiany. Zgodzę się jednak, że zawodnicy ofensywni mogliby być bardziej pewni siebie, gdyby grali więcej, ale będzie o to bardzo ciężko.