Carlo Ancelotti wziął udział we wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej przed meczem z Celtą Vigo. 

– Musimy być gotowi na bardzo intensywny i dynamiczny mecz. Celta to dobry zespół, co już udowodniła w spotkaniach z Barceloną i Atletico. Musimy być silni fizyczni i narzucić swój plan gry. 

– Mam jeszcze kilka wątpliwości i decyzję o wyjściowym składzie podejmę w dniu meczu, ale nie będzie to miało wpływu na spotkanie Barcelony. Cokolwiek się stanie, musimy wygrać. Będzie to inny mecz niż ten, który rozegraliśmy już w tym sezonie. Celta ma inną siłę na własnym stadionie, grają w innym tempie. Jest dobrą drużyną pod względem piłkarskim i rozgrywa wielki sezon. Mają dużo jakości w ofensywie, mają Orellana, Santiego Minę, Nolito. Są bardzo niebezpieczni i pokonanie ich będzie wymagało wiele wysiłku. 

– Chicharito? Musimy w pełni wykorzystać jego wielki moment. Jest w bardzo dobrej formie i będzie dla nas ważnym zawodnikiem w kontekście jutrzejszego meczu. Sytuacja Chicharito jest dość klarowna i porozmawiamy o niej na koniec sezonu. 

– Walka na dwóch frontach? Drużyna jest w formie. Awans do półfinału jest bardzo ważnym osiągnięciem. Mamy nowy powiew energii, a jutro mamy bardzo ciężkie spotkanie z Celtą.

– Uważam, że zdobycie mistrzostwa będzie trudniejsze niż wygranie Ligi Mistrzów, ponieważ w lidze jesteśmy daleko w tyle i nawet jeśli Barcelona ma tylko 2 punkty więcej, to i tak ma przewagę. W Lidze Mistrzów mamy dwa skomplikowane mecze, ale wszystkie drużyny są na tym samym poziomie. 

– Powrót kontuzjowanych? Modrić może wrócić pod koniec sezonu. Datę jego powrotu szacuje się na mecz z Getafe. Benzema może być gotowy na pierwszy mecz w Lidze Mistrzów, natomiast Bale na spotkanie z Sevillą. 

– Jese? Rozmawiałem z nim, tak jak z innymi zawodnikami. Rozumiem jego sytuację i to, że chce więcej grać. Musi być gotowy, bo jego szansa może nadejść w każdym momencie, tak jak to jest w przypadku Chicharito. Jego przyszłość jest jasna. Jese zostaje w Realu, ponieważ jest ważny zarówno na dzień dzisiejszy, jak i na przyszłość.