Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Espanyolem. Oto jej część:

Obecny skład jest lepszy czy gorszy od tego z poprzedniego sezonu?

– Trochę się skład zmienił, ale wciąż jest bardzo konkurencyjny. Przyszło kilku nowych zawodników, którzy grali na bardzo wysokim poziomie, na przykład Toni Kroos. Lucas Silva to przyszłość klubu. Miał on problemy z adaptacją, ale zdarzało się to takim piłkarzom jak Platini czy Falcao. 

Espanyol: 

– Zdajemy sobie sprawę, że jest to ważny mecz, musimy zareagować. Wiem, że nie będzie to łatwe. Zespół trenował dobrze, jesteśmy skupieni na jutrzejszym meczu i damy z siebie wszystko, aby walczyć o mistrzostwo dopóki będziemy mieć matematyczne szanse na to. Zarówno my, jak i oni o coś walczą, o siódme miejsce. Będzie to intensywny mecz i musimy zareagować na środowy wynik. 

Czy jest Pan dumny ze swoich zawodników?

– Jestem bardzo dumny z tej drużyny, dała z siebie wszystko. Będziemy oceniać ten sezon po jego zakończeniu. Nadal walczymy o ligowy tytuł i naszym celem jest wygranie tych dwóch pozostałych meczów. 

Rozmawiał Pan z Florentino Perezem na temat swojej przyszłości? 

– Rozumiem, że jest duże zainteresowanie tym tematem, ale sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Przed nami dwa mecze i musimy włożyć w obydwa włożyć całą naszą siłę. Potem będziemy mogli porozmawiać o przyszłości.

Jest Pan rozczarowany Samim Khedirą i Fabio Coentrao?

– Obaj są wielkimi profesjonalistami. Mieli problemy z kontuzjami, ale mimo to zawsze podchodzili do treningów z powagą i profesjonalizmem. Zawsze szanowali kolegów z drużyny, sztab szkoleniowy i klub.