Carlo Ancelotti pojawił się wczoraj w sali konferencyjnej na Bernabeu i wziął udział w konferencji prasowej po meczu z Almerią. Oto jej część:

– Był to mecz przejściowy. Nie graliśmy z dużą intensywnością czy jakością. Za nami tydzień, który był bardzo męczący pod względem fizycznym i psychicznym. Dzisiaj złapaliśmy trochę oddechu. Nie zagraliśmy z wielką intensywnością, ale cały czas kontrolowaliśmy ten mecz.  

– Nie jesteśmy przekonani o tym, że Barcelona straci punkty, jesteśmy natomiast przekonani, że możemy wygrać 4 pozostałe mecze. Nie mam żadnych osobistych ambicji, bo moja gablota z trofeami jest wypełniona po brzegi, to jest tylko dla Realu Madryt, klubu, kibiców i moich piłkarzy. 

– Cristiano? Jest w bardzo dobrej formie. Bardzo dobrze regeneruje się po meczach, on jest świeży i nie dolega mu zmęczenie. Nie strzelił dzisiaj bramki, ale ciężko pracował. Jeśli dzisiaj nie udało mu się zdobyć bramki, to może to zrobić w sobotę. Moja osobista opinia jest taka, że nawet jeśli Cristiano nie strzeli gola do końca sezonu, to i tak będę zadowolony. Zdobył dla nas do tej pory aż 50 bramek, nigdy nie miałem w drużynie kogoś takiego. 

– Illarra? Nie martwię się o niego, bo zagrał bardzo dobrze w Vigo. Dzisiaj nie grał na takim samym poziomie, ale ma pełne zaufanie trenera. 

– Obrona? Są mecze, w których nie bronimy bardzo dobrze, ale dzisiaj nasza gra defensywie była bardzo dobra. Kiedy zespół jest skoncentrowany, to bronimy bardzo dobrze, tak jak to było w ubiegłym sezonie w meczu z Bayernem. Nie zawsze pokazujemy takie nastawienie, czasami jesteśmy źle ustawieni. W pierwszej połowie nie naciskaliśmy na naszych rywali, ale w drugiej było lepiej. 

– Odegaard? Musi pracować, trenować i przystosowywać się. Dzisiał był po raz pierwszy w składzie meczowym. Ma jeszcze czas na debiut.