Tuż po zakończeniu meczu z Getafe, szkoleniowiec Królewskich, Carlo Ancelotti pojawił się na pomeczowej konferencji, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Ancelotti o meczu z Getafe:Ogólnie rzecz biorąc graliśmy bardzo dobrze. Na początku meczu nie graliśmy ze zbyt dużą intensywnością, ponieważ graliśmy w czwartek wieczorem, ale w drugiej połowie poprawiliśmy się. To był inteligentny mecz, graliśmy bardzo asekuracyjnie. Akcja przeprowadzona przez Benzemę była fenomenalna. Nie wiem, co mogę jeszcze powiedzieć na ten temat. Cały zespół grał dobrze i to był klucz do zwycięstwa. Jesteśmy szczęśliwi. Zdobywaliśmy dziś gole po akcjach zespołowych i to jest fantastyczne. Współpraca Cristiano i Bale wyglądała dobrze. Gareth czuje się w porządku, ma siniaka, ale stan jego zdrowia jest bardzo dobry. Podobało mi się że zespół,podszedł do tego meczu bardzo inteligentnie, wszystko było pod kontrolą. Być może trzeba będzie zwiększyć naszą intensywność w pierwszej połowie, ponieważ tempo było trochę wolne.

Ancelotti o pierwszej części sezonu: Pierwszą część sezonu w La Liga możemy uznać za bardzo dobrą. Mieliśmy pewne problemy na początku, ale później mieliśmy fantastyczną serię. Zespół jest nadal w bardzo dobrej dyspozycji. Jesteśmy dobrze przygotowani i nadal możemy grać dobrze.

Ancelotti o formie zespołu: – Nasza intensywność przed świętami była trochę lepsza, ale zespół wciąż się poprawia. Na przykład, James nie był tak dobry, fizycznie, ale dziś rozegrał fenomenalny mecz. Drużyna stopniowo wraca do swojej najlepszej dyspozycji.

Ancelotti o treningach w ciągu tygodnia: Jak każdy zespół musimy ciężko trenować w tygodniu. Uważam jednak, że jesteśmy w stanie dobrze przygotować się do następnego meczu, przy normalnym obciążeniu treningowym.