Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelottii był jednym z kandydatów do zdobycia nagrody dla najlepszego trenera w 2014 roku. Niestety Włoch musiał uznać wyższość selekcjonera reprezentacji Niemiec, Joachima Löwa, który wspólnie ze swoimi zawodnikami sięgnął w Brazylii po Mistrzostwo Świata.

Carlo Ancelotti o zwycięstwie Joachima Löwa:Nie dziwie się, że, Joachim Löw zdobył Złotą Piłkę dla najlepszego trenera. Zdobycie Pucharu Świata to coś fantastycznego i o wiele bardziej skomplikowanego, niż zdobywanie tytułów z klubem. Nie było możliwości, aby zwyciężył ktoś inny.

Carlo Ancelotti o zwycięstwie Cristiano Ronaldo: – Cristiano całkowicie zasłużył na to wyróżnienie. Został najlepszym piłkarzem w 2014 roku, bo sobie na to zapracował. Ta nagroda jest też w pewnym sensie wyróżnieniem dla całego Realu Madryt.

Carlo Ancelotti o ciężkim początku 20015 roku: – Ciężko pracowaliśmy na to, aby wreszcie rozegrać dobry mecz, i myślę, że przeciwko Espanyolowi wreszcie to zrobiliśmy. Przegraliśmy mecz ligowy z Valencią i w Pucharze Hiszpanii z Atletico, ale potrafimy to zaakceptować. Życie jest trudne.