Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się w dziś w sali prasowej, gdzie odpowiedział o nadchodzącym meczu Królewskich z Granadą.

– Jesteśmy przekonani, że rywalizacja w lidze wciąż jest sprawą otwartą. Musimy starać się wygrać wszystkie możliwe mecze. Zespół jest bardzo podekscytowany nadchodzącym meczem, a atmosfera jest bardzo dobra. Widzę świeżość i myślę, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do walki w każdej grze. Myślę, że jesteśmy lepsi niż rok temu na tym etapie sezonu.

– Każdy rozumie, że ten moment sezonu jest bardzo ważny. Jeśli będziemy grać dobrze, kibice nam pomogą, myślę że zrealizujemy nasz cel, czym jest zwycięstwo. Postaramy się powtórzyć mecz przeciwko Barcelonie, który był w naszym wykonaniu dobry.

Włoski szkoleniowiec poinformował też, że w pierwszym składzie Realu pojawi się powracający po kontuzji James Rodriguez.

– James pokazał podczas treningów, że jest w dobrej formie i rozpocznie jutrzejszy mecz. Jutro dam odpocząć Khedirze i Carvajalowi. Isco z kolei musi pauzować z powodu kartek. W tej chwili jesteśmy szczęśliwi, ponieważ zespół jest w dobrej formie i widać entuzjazm przed kolejnymi spotkaniami.

Szkoleniowiec Królewskich odniósł się także do transferu Brazylijczyka Danilo.

– To świetny obrońca, jeden z najlepszych w Europie, ale dołączy do nas dopiero w przyszłym roku. Carvajal i Arbeloa są świetni, ale w dużych zespołach zawsze jest duża konkurencja i myślę, że wpłynie ona pozytywnie na wszystkich. Obaj są bardzo skoncentrowani na obecnym sezonie.