Real Madryt pokonał Sevillę Sánchez Pizjuán 3:2 dzięki bramkom Cristiano Ronaldo, który zdobył wszystkie. Jest to arcyważne zwycięstwo Królewskich, dzięki któremu wciąż pozostają w walce o tytuł. Mistrz Hiszpanii wciąż jest jeszcze niewiadomą.

W 36. minucie Cristiano Ronaldo wyprowadził swój zespół na prowadzenie, który wykorzystał dośrodkowanie Isco i pokonał bramkarza gospodarzy strzałem głową. Na podwyższenie wyniku nie musieliśmy czekać długo, bowiem zaledwie kilkadziesiąt sekund. Portugalczyk ponownie wpisał się na listę strzelców, a asystował mu Chicharito. Pod koniec pierwszej połowy Sergio Ramos sfaulował w polu karnym Aleixa Vidala i Carlos Bacca zamienił jedenastkę na gola. Bramka 28-letniego Kolumbijczyka dała nadzieję Sevilli, jednak w 69. minucie na 3:1 podwyższył ponownie Cris pakując piłkę do siatki głową. W 79. minucie Vicente Iborra strzelił na 2:3, jednak jak się potem okazało, to było wszystko, na co było dzisiaj stać podopiecznych Unaia Emery’ego.

Sevilla FC – Real Madryt 2:3 (1:2)
0:1 Ronaldo 36′
0:2 Ronaldo 37′
1:2 Bacca 45’+2 (karny)
1:3 Ronaldo 69′
2:3 Iborra 79′

Sevilla FC: Sergio Rico – Diogo Figueiras (70′ Denis Suarez), Carrico, Kołodziejczak, Tremoulinas – Krychowiak (78′ Iborra), M’Bia – Vidal, Banega, Reyes – Bacca (78′ Gameiro).

Real Madryt: Casillas – Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo (88′ Arbeloa) – Kroos, Sergio Ramos, Isco (84′ Illarramendi), James – Javier Hernandez (66′ Bale), Ronaldo.

Żółte kartki: Reyes (Sevilla) oraz Sergio Ramos, Carvajal (Real Madryt).